top of page

PLASTOVÉ OKNÁ OKNOPLAST

Každému oknu firma OKNOPLAST dala originálny charakter, či už vďaka autorskému tvaru profilu, alebo vďaka jeho úžitkovým vlastnostiam. Pri každom type okna nájdete vysvetlenie, prečo vám ušetrí na poplatkoch za vykurovanie, prečo je odolné a bezpečné, čo vplýva na jeho estetiku a čím sa dizajnovo odlišuje od konkurencie.

okno-Pixel.jpg
Prismatic-Oknoplast.jpg

Pixel

Vyznačuje sa unikátnym hranatým tvarom profilu a zasklievacích líšt, doteraz nevídaným na trhu s plastovými oknami. PIXEL predstavuje spojenie elegancie, estetickosti a moderných technológií, ktoré zabezpečujú až do 22% viac svetla v interiéri. Vďaka zníženej pohľadovej výške zostavy (108 mm) a zväčšenej ploche skla, v porovnaní s bežnými oknami, preniká do interiéru väčšie množstvo slnečnej energie, čo umožňuje zníženie nákladov na vykurovanie. 

Prismatic

Moderné okno, ktoré používateľom svojou štíhlou formou, vysokou funkcionalitou a pokročilými technológiami ponúka perspektívu mnohých výhod. PRISMATIC je výrobok najvyššej kvality zaručujúci viac tepla, výnimočný dizajn a výrazné ekologické vlastnosti. Autorský 76 mm systém je optimálnou voľbou pre tých, ktorí majú vysoké technické a vizuálne požiadavky. Päťkomorový profil triedy A, stavebná hĺbka 76 mm rám a 80 mm krídlo. Originálne rozloženie komôr v profile dodáva oknu väčšiu stabilitu. Stredové tesnenie v ráme zvyšuje tepelnú a zvukovú izoláciu, dva protikusy proti vlámaniu, mikroventilácia. O 10 mm znížený profil umožňuje obmedziť množstvo používanej PVC zmesi. Vďaka väčšiemu zaskleniu zvyšujeme tepelné vlastnosti a tým pomáhame znížiť emisie CO2 do atmosféry. Výrobok dodatočne spĺňa požiadavky energeticky úsporných stavieb.

Winergetic Premium.jpg

Winergetic Premium

Sedemkomorový profil triedy A, stavebná hĺbka 82 mm, tri celoobvodové tesnenia a inovatívne izolačné trojsklo 4 Xglass zabezpečujú minimalizovanie tepelných strát, pričom umožňujú realizovanie konštrukcií s veľkou plochou zasklenia. Hodnotu okna zvyšuje patentované zaoblenie profilu krídla a esteticky vyhotovené detaily, napr. zvary na nitku pri farebných oknách.

Winergetic Premium Passive.jpg

Winergetic Premium Passive

Okno Winergetic Premium Passive spĺňa prísne podmienky certifikácie pre pasívne stavby. V okne sme ako vôbec prvý výrobca umiestnili unikátnu tepelnú bariéru SpaceBlock, ktorá pozostáva z vrstvy aerogélu v ráme a polyuretánovej peny v krídle. O izoláciu a trvácnosť sa stará masívny profil triedy A, tri celoobvodové tesnenia či okenné kovanie winkhaus.

Prolux.jpg

Prolux

Je autorským okenným systémom Oknoplast. Dizajnovo nadväzuje na Platinium – vôbec prvé okno na trhu so zaobleným profilom krídla v interiéri. Prolux sa vyznačuje najmä zoštíhleným profilom a centrálnou kľučkou pri štulpových oknách, čo prirodzene zväčšuje plochu zasklenia. V kombinácii s modernými izolačnými sklami prepúšťa okno Prolux do vašej domácnosti viac svetla, čo prispieva k vnútornej pohode a lepšej energetickej bilancii. 

Koncept.jpg

Koncept

Vyznačuje sa klasickým hranatým tvarom. Profil triedy A, výstuže z pozinkovanej ocele s uzavretým profilom v ráme, tesnenia EPDM a okenné kovanie winkhaus zabezpečujú odolnosť a precíznu funkčnosť celej konštrukcie. Okenný systém Koncept umožňuje opláštenie vonkajších častí rámu, krídla aj stĺpikov hliníkovými krytmi (tzv. ALU-klipmi).

bottom of page